W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Kwalifikacje i doświadczenie perspektywą na zatrudnienie
Łukasz Hoksa
Opublikowane 11.09.20
Kwalifikacje i doświadczenie perspektywą na zatrudnienie
Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 7.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia
Celem projektu było podniesienie wartości na rynku pracy i tym samym umożliwienie zdobycia zatrudnienia przez 34 osoby, 16 mężczyzn i 18 kobiet, w wieku powyżej 30 roku życia, zarejestrowanych w PUP Sosnowiec, jako osoby bezrobotne, zwłaszcza tych, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. kobiet, osób długotrwale bezrobotnych, osób po 50 roku życia, osób z niskim kwalifikacjami, niepełnosprawnością, jak również byłych uczestników projektów z Celu Tematycznego 9.
Okres realizacji projektu: od 01.09.2020 r. do 31.03.2022 r.
Wartość projektu ogółem: 433 856,25 PLN Wartość dofinansowania projektu środkami Unii Europejskiej: 368 777,81 PLN
DO KOGO SKIEROWANY BYŁ PROJEKT?
Poniżej zamieszczono wykaz kryteriów dla Uczestników i Uczestniczek projektu:
KRYTERIA OBOWIĄZKOWE:
status bezrobotnego (rejestracja w PUP S-ec);
wiek 30+;
przynależność do co najmniej jednej z grup osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy (osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach).
KRYTERIA DODATKOWE:
uczestnictwo w projekcie z celu tematycznego 9 RPO WSL – automatyczna kwalifikacja;
motywacja do podnoszenia kwalifikacji i podjęcia zatrudnienia.
CO OFEROWALIŚMY
Instrumenty i usługi rynku pracy służące indywidualizacji wsparcia i doborowi jego najkorzystniejszych form w oparciu o analizę umiejętności,predyspozycji i potrzeb rozwoju zaw.oraz zapotrzebowania lokalnego rynku pracy;
certyfikowane szkolenia zawodowe, nadające kwalifikacje / uprawnienia zawodowe, dla osób nieposiadających kwalifikacji zawodowych odpowiadających wymogom lokalnego rynku pracy;
staże zawodowe dla osób wymagających nabycia doświadczenia zawodowego;
zatrudnienie subsydiowane (prace interwencyjne) gwarantujace wysokiej jakości oferty pracy;
pośrednictwo pracy dla wszystkich osób uczestniczących w projekcie.
Wsparcie finansowe dla osób bezrobotnych, które uczestniczyły w projekcie:
STYPENDIA STAŻOWE I SZKOLENIOWE wraz ze składkami społecznymi;
KOSZTY SZKOLENIA oraz EGZAMINU;
BADANIA LEKARSKIE przed skierowaniem na szkolenie i staż,
KOSZTY DOJAZDU NA STAŻ i/lub SZKOLENIE.
W wyniku realizacji projektu:
23 osoby podjęły zatrudnienie lub rozpoczęły prowadzenie własnej działalności gospodarczej po zakończeniu udziału w projekcie,
10 osób zakończyło szkolenie zawodowe pozytywnym wynikiem egzaminu zewnętrznego, nabywając tym samym kwalifikacje,
15 osób zakończyło udział w stażach zawodowych zyskując praktyczne umiejętności wykonywania zawodu.
AKTUALNOŚCI
28.09.2020 r.
Niniejszym informujemy o rozpoczęciu naboru Uczestników i Uczestniczek do projektu. Poniżej znajdziecie Państwo dokumenty regulujące realizację rekrutacji oraz procesu udzielania wsparcia w ramach przedsięwzięcia. Prosimy o zapoznanie się z przedmiotowymi dokumentami oraz zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu.
11.09.2020 r.
Rozpoczęcie rekrutacji Uczestników i Uczestniczek do udziału w projekcie przewidziane jest na miesiąc wrzesień 2020 r. Aby proces ten mógł się rozpocząć, niezbędne jest opracowanie i udostępnienie Państwu dokumentów rekrutacyjnych, przede wszystkim Regulaminu rekrutacji i udziału. Prosimy o regularne sprawdzanie niniejszej strony internetowej. Wszelkie informacje, w tym o rozoczęciu naboru zgłoszeń, będą publikowane w kolejnych aktualnościach.
Rozwój potencjału PUP z dwóch największych miast Zagłębia Dąbrowskiego
Łukasz Hoksa
Opublikowane 27.01.25
Witamy na stronie projektu Rozwój potencjału PUP z dwóch największych miast Zagłębia Dąbrowskiego.
Będziemy publikować tutaj najistotniejsze informacje dotyczące realizacji przedsięwzięcia. Na stronie znajdziecie Państwo przede wszystkim komunikaty o naborach Uczestników i Uczestniczek na poszczególne usługi rozwojowe, finansowane w ramach projektu, jak również informacje organizacyjne, odnoszące się do Państwa uczestnictwa w poszczególnych szkoleniach. Na początek proponujemy Państwu zapoznać się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, zamieszczonym poniżej. W przypadku pytań, wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z nami. Dane kontaktowe znajdują się na dole strony.
W dniu dzisiejszym uruchamiamy stronę internetową projektu, co inicjuje faktyczną realizację przedsięwzięcia. Poniżej udostępnione do pobrania zostały dokumenty regulujące zasady naboru Uczestników, tj. Regulamin rekrutacji i uczestnictwa wraz z załącznikami. Staraliśmy się, aby zarówno procedury rekrutacyjne, jak i zasady późniejszego udziału w projekcie, były jak najprostrze i nie budziły Państwa wątpliwości. Jeżeli jednak, po zapoznaniu się z dokumentami, pojawią się u Państwa pytania, zapraszamy do kontaktu z Zespołem Projektowym. Szczególnie interesujący może okazać się dla Państwa załącznik nr 3 do niniejszego regulaminu, jakim jest wykaz wsparcia dostępnego w ramach projektu, wraz z harmonogram planowanego rozpoczęcia realizacji poszczególnych usług rozwojowych. Będziemy starać się wdrażać poszczególne usługi, zgodnie z ustaleniami czasowymi, zawartmi w niniejszym dokumencie.
Informujemy ponadto, iż wkrótce ogłoszony zostanie pierwszy nabór dotyczący uczestnictwa w studiach podyplomowych, rozpoczynających się od semestru letniego. Prosimy o regularne odwiedzanie naszej strony, tak abyście byli Państwo na bieżąco.
Projekt Rozwój potencjału PUP z dwóch największych miast Zagłębia Dąbrowskiego (typ projektu nr 1) dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Łączna wartość projektu wynosi: 570 588,25 PLN, w tym dofinansowanie UE: 485 000,01 PLN. Projekt realizowany jest w ramach Działania FESL.05.06. programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027.
Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu
Łukasz Hoksa
Opublikowane 24.04.23
Projekt pn. "Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu" realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.
Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus kwotą 9 751 544,95 zł, w tym wkład Unii Europejskiej: 8 288 813,21 zł.
Okres realizacji przedsięwzięcia: 01.04.2023-31.12.2024 r.
Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia mieszkańców i mieszkanek miasta Sosnowca, którzy zarejestrowani są, jako osoby bezrobotne, przede wszystkim należących do jednej z grup defaworyzowanych, tj.: osób młodych do 30 r.ż.; osób po 50 r.ż, kobiet, osób z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych, osób posiadających wykształcenie niższe niż pomaturalne / policealne.
Formy wsparcia realizowane w projekcie:
staże zawodowe umożliwające praktyczną naukę zawodu, a w przypadku osób bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego, pozwalające w łagodny sposób wejść na rynek pracy;
jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej, które są szansą dla osób mających pomysł oraz inicjatywę do rozpoczęcia pracy na własny rachunek;
szkolenia zawodowe prowadzące do nabycia kwalifikacji zawodowych adekwatnych do aktualnych potrzeb lokalnego rynku pracy. Szkolenia są również dobrym wyborem dla osób, które posiadają zdezaktualizowane kwalifikacje zawodowe.
Wskazane powyżej formy pomocy uzupełnione są o indywidualne doradztwo, uwzględniające analizę umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych oraz kompleksowe, indywidualne pośrednictwo pracy.
W ramach projektu planowane jest objęcie wsparciem 351 osób bezrobotnych, w tym co najmniej 180 kobiet oraz 193 osób młodych, które nie ukończyły 30 roku życia. Wsparcie projektowe uwzględnia rozdysponowanie 198 dotacji na uruchomienie działalności gospodarczych, staże zawodowe dla 152 Uczestników oraz 8 szkoleń zawodowych. Głównym, zakładanym efektem realizacji projektu jest podjęcie zatrudnienia lub samozatrudnienia przez 287 jego Uczestników, którzy otrzymali uprzednio wsparcie w ramach przedsięwzięcia.
Terminy realizacji poszczególnych form wsparcia podawane będą w osobnych informacjach, umieszczanych na stronie PUP Sosnowiec (w aktualnościach na głównej stronie). Wsparcie udzielane w ramach projektu realizowane jest zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.