Wsparcie zawodowe osób młodych w dobie pandemii
Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Poddziałanie 1.2.1 - Wsparcie (osób młodych na regionalnym rynku pracy) udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego
Cel projektu: zwiększenie dostępności wysokiej jakości miejsc pracy i tym samym podniesienie szans na znalezienie stabilnego zatrudnienia przez 20 bezrobotnych mieszkańców miasta Sosnowiec w wieku 18-29 lat, z których 16 utraciło zatrudnienie po dniu 1 marca 2020 r., a 4 przynależy do grupy osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. osób NEET, osób z niepełnosprawnościami, o niskich kwalifikacjach, bezrobotnych długotrwale, emigrantów, reemigrantów, byłych Uczestników i Uczestniczek projektów z celu tematycznego 9.
Okres realizacji projektu: od 01.04.2021 r. do 30.06.2023 r.Wartość projektu ogółem: 442 812,50 PLN
Wartość dofinansowania projektu środkami Unii Europejskiej: 373 202,37 PLN
DO KOGO SKIEROWANY BYŁ PROJEKT?
Poniżej zamieszczono wykaz kryteriów dla Uczestników i Uczestniczek projektu:KRYTERIA OBOWIĄZKOWE:
- status bezrobotnego (rejestracja w PUP S-ec);
- wiek poniżej 30 roku życia (18-29 lat);
- status osoby, która utraciła zatrudnienie po dniu 01.03.2020 r. - dotyczy 16 Uczestników i Uczestniczek;
- przynależność do co najmniej jednej z grup osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy (kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach, młodzież NEET, emigranci i reemigranci, osoby odchodzące z rolnictwa) - dotyczy 4 Uczestników i Uczestniczek.
- uczestnictwo w projekcie z celu tematycznego 9 RPO WSL – automatyczna kwalifikacja;
- motywacja do podnoszenia kwalifikacji i podjęcia zatrudnienia.
CO OFEROWALIŚMY?
Wsparcie w ramach projektu uwzględniało:- Instrumenty i usługi rynku pracy służące indywidualizacji wsparcia i doborowi najkorzystniejszych dla Uczestników i Uczestniczek projektu ofert pracy, w oparciu o analizę umiejętności, predyspozycji i potrzeb rozwoju zawodowego oraz zapotrzebowania lokalnego rynku pracy;
- zatrudnienie subsydiowane (prace interwencyjne oraz bony zatrudnieniowe) gwarantujace wysokiej jakości oferty pracy;
- pośrednictwo pracy dla wszystkich osób uczestniczących w projekcie.
EFEKTY REALIZACJI PROJEKTU
- wsparcia udzielono łącznie 20 osobom, w tym 16 osobom, które straciły uprzednio zatrudnienie z przyczyn związanych z pandemią COVID-19,
- 18 osób znalazło zatrudnienie po zakończeniu udziału w programie,
- ze wsparcia w ramach prac interwencyjnych skorzystało 16 osób,
- 4 osoby skorzystały z bonu zatrudnieniowego, umożliwiającego dofinansowanie do kosztów zatrudnienia.
AKTUALNOŚCI
17.06.2021 r.
Poniżej zamieszczamy Aneks nr 1 do Regulaminu uczestnictwa w projekcie pn. "Wsparcie zawodowe osób młodych w dobie pandemii" oraz Aneks nr 1 do Regulaminu organizowania prac interwencyjnych w ramach projektu pn. "Wsparcie zawodowe osób młodych w pandemii". Prosimy o zapoznanie się z przedmiotową dokumentacją oraz zachęcamy do kontaktu w sprawie udziału w projekcie.
26.04.2021 r.
Niniejszym informujemy o rozpoczęciu naboru zgłoszeń do projektu. Poniżej zamieszczamy Regulamin Uczestnictwa w przedsięwzięciu wraz z dokumentami rekrutacyjnymi. Prosimy o zapoznanie się z przedmiotową dokumentacją oraz zachęcamy do kontaktu w sprawie udziału w projekcie.
01.04.2021 r.
Rozpoczęcie rekrutacji Uczestników i Uczestniczek do udziału w projekcie przewidziane jest na miesiąc kwiecień 2021 r. Aby proces ten mógł się rozpocząć, niezbędne jest opracowanie i udostępnienie Państwu dokumentów rekrutacyjnych, przede wszystkim Regulaminu rekrutacji i udziału. Prosimy o regularne sprawdzanie niniejszej strony internetowej. Wszelkie informacje, w tym o rozoczęciu naboru zgłoszeń, będą publikowane w kolejnych aktualnościach.