WYDARZENIE: Nabór wniosków o przyznanie środków z rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS)
NABÓR WNIOSKÓW: 07.10.2024
DOKUMENTY:
WNIOSEK (WYPEŁNIAMY ELEKTRONICZNIE I SKŁADAMY 7.10!)
ZAŁĄCZNIKI
INNE:
STRATEGIA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH MIASTA SOSNOWCA NA LATA 2021–2027
STRATEGIA ROZWOJU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO „ŚLĄSKIE 2030"
INSTRUKCJA DO WNIOSKU KFS:
-
Wnioski złożone poza wyznaczonym terminem nie będą rozpatrywane!!!
-
Przed wypełnieniem i złożeniem wniosku proszę zapoznaj się z "Regulaminem przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego".
-
Zapoznaj się z wnioskiem o dofinansowanie i przygotuj sobie wszystkie niezbędne dane do jego wypełnienia.
-
Skompletuj wymagane załączniki, które należy dołączyć do wniosku (zwróć uwagę, aby wielkość pojedynczego dokumentu nie była większa niż 4 MB)
-
Zapoznaj się ze szczegółowym opisem priorytetów w kierunkowych wytycznych dla urzędów pracy.
-
Sprawdź czy wpisujesz się w przynajmniej jeden z ogłoszonych Priorytetów wydatkowania środków rezerwy KFS wynikających z decyzji Rady Rynku Pracy
-
Priorytety wydatkowania środków rezerwy KFS wynikające z decyzji Rady Rynku Pracy:
-
Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
-
Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
-
Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
-
Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju. Szczegółowy opis priorytetów dostępny jest w „Kierunkowych wytycznych dla urzędów pracy".
W ramach dostępnych środków finansowych, zgodnie z powyższymi wytycznymi, rozpatrywane będą również wnioski niewpisujące się w żaden z priorytetów.
-
Przy rozpatrywaniu wniosków uwzględniane będą:
-
zgodność dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków z rezerwy KFS na 2024 rok,
-
zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia z potrzebami lokalnego rynku pracy,
-
koszty usługi kształcenia w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku,
-
posiadanie przez realizatora usługi certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego,
-
w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego,
-
plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym, a w przypadku wniosku dotyczącego samego pracodawcy – plany co do działania firmy w przyszłości,
-
możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust. 2k ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.