Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 7.1.1 Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez pracy na obszarach rewitalizowanych - ZIT.
Cel projektu: Podniesienie wartości na rynku pracy i tym samym umożliwienie zdobycia zatrudnienia przez 45 kobiet i 36 mężczyzn w wieku powyżej 30 roku życia, zarejestrowanych w PUP Sosnowiec, jako osoby bezrobotne, zwłaszcza tych, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. kobiet, osób z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnych, osób w wieku powyżej 50 roku życia, posiadających niskie kwalifikacje, jak również byłych uczestników projektów z Celu Tematycznego 9.
Okres realizacji projektu: od 01.09.2020 r. do 31.08.2022 r.
Wartość projektu ogółem: 1 289 844,00 PLN Wartość dofinansowania projektu środkami Unii Europejskiej: 1 096 367,40 PLN
DO KOGO SKIEROWANY JEST PROJEKT?
Poniżej zamieszczono wykaz kryteriów dla Uczestników i Uczestniczek projektu:
KRYTERIA OBOWIĄZKOWE:
status bezrobotnego (rejestracja w PUP S-ec);
wiek 30+;
przynależność do co najmniej jednej z grup osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy (osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach).
KRYTERIA DODATKOWE:
uczestnictwo w projekcie z celu tematycznego 9 RPO WSL – automatyczna kwalifikacja;
motywacja do podnoszenia kwalifikacji i podjęcia zatrudnienia;
zbieżność potrzeb Kandydata z potrzebami rynku pracy.
CO OFERUJEMY?
Wsparcie w ramach projektu uwzględnia:
Instrumenty i usługi rynku pracy służące indywidualizacji wsparcia i doborowi jego najkorzystniejszych form w oparciu o analizę umiejętności,predyspozycji i potrzeb rozwoju zaw.oraz zapotrzebowania lokalnego rynku pracy;
certyfikowane szkolenia zawodowe, nadające kwalifikacje / uprawnienia zawodowe, dla osób nieposiadających kwalifikacji zawodowych odpowiadających wymogom lokalnego rynku pracy;
staże zawodowe dla osób wymagających nabycia doświadczenia zawodowego;
poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy dla wszystkich osób uczestniczących w projekcie.
Wsparcie finansowe dla osób bezrobotnych uczestniczących w projekcie:
STYPENDIA STAŻOWE I SZKOLENIOWE wraz ze składkami społecznymi;
KOSZTY SZKOLENIA oraz EGZAMINU;
BADANIA LEKARSKIE przed skierowaniem na szkolenie i/lub staż;
KOSZTY DOJAZDU NA STAŻ i/lub SZKOLENIE;
KOSZTY OPIEKI NAD DZIECKIEM / OSOBĄ ZALEŻNĄ podczas uczestnictwa w szkoleniu i/lub stażu.
Wsparcie finansowe dla przedsiębiorców organizujących staże w ramach projektu:
WYNAGRODZENIE (dodatek) DLA OPIEKUNA STAŻYSTY;
KOSZTY WYPOSAŻENIA STANOWISKA PRACY STAŻYSTY.
KONTAKT
W przypadku pytań dotyczących przedsięwzięcia, prosimy o kontakt telefoniczny:
Agnieszka Bondaruk - Kierownik Działu Obsługi Programów, tel.: 32/297-87-77; Łukasz Hoksa - Specjalista ds. Programów, tel.: 32/297-87-51; Jolanta Błaszkiewicz - Specjalista ds. Programów, tel.: 32/297-87-51.
AKTUALNOŚCI
28.09.2020 r. Niniejszym informujemy o rozpoczęciu naboru Uczestników i Uczestniczek do projektu. Poniżej znajdziecie Państwo dokumenty regulujące realizację rekrutacji oraz procesu udzielania wsparcia w ramach przedsięwzięcia. Prosimy o zapoznanie się z przedmiotowymi dokumentami oraz zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur. W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu. 16.09.2020 r.
Rozpoczęcie rekrutacji Uczestników i Uczestniczek do udziału w projekcie przewidziane jest na miesiąc wrzesień 2020 r. Aby proces ten mógł się rozpocząć, niezbędne jest opracowanie i udostępnienie Państwu dokumentów rekrutacyjnych, przede wszystkim Regulaminu rekrutacji i udziału. Prosimy o regularne sprawdzanie niniejszej strony internetowej. Wszelkie informacje, w tym o rozoczęciu naboru zgłoszeń, będą publikowane w kolejnych aktualnościach.